Korzystanie z usług firm zewnętrznych w zakresie logistyki to bardzo nowoczesne i postępowe rozwiązanie, które pojawia się w coraz większej liczbie przedsiębiorstw. Jest to bowiem ułatwienie, które pozwala na oddelegowanie części obowiązków, dzięki czemu można skupić się na ważniejszych i bardziej istotnych kwestiach. Logistyka e-commerce jest więc innowacyjną alternatywą dla samodzielnego prowadzenia wielu spraw firmowych.
Oferta, jaką prezentuje logistyka e-commerce może dotyczyć także kwestii pakowania przesyłek. Konkretniej chodzi o drukowanie wszystkich niezbędnych dokumentów, którymi są specyfikacje, listy, paragony i faktury, a także etykiety. Jest to także dobieranie właściwych kartonów i wypełniaczy, pobieranie oraz pakowanie towaru z nadzorem EAN, czyli elektronicznego systemu kontroli, a także przekazywanie paczek kurierom.
W kwestiach związanych z wysyłką, firmy zewnętrzne obsługują prawie wszystkie kanały, jak Poczta polska, firmy kurierskie oraz paczkomaty. Współpracują zazwyczaj z kilkoma firmami kurierskimi, dzięki czemu można zawsze dobrać najlepszą ofertę pod Klienta oraz zadbać o bezpieczeństwo wysyłanej paczki. W sprawach reklamacji również wynajęte do tego celu firmy ponoszą całkowitą odpowiedzialność oraz zajmują się otrzymanym zwrotem. Obsługują także modele płatności za pobraniem i bez pobrania. Dzięki swojej szerokiej działalności oferują również bardzo korzystne ceny za wysyłki.
Logistyka e-commerce http://e-logistics.pl/e-commerce w sprawach reklamacji także ma dużo do powiedzenia. Przede wszystkim wykonawcy gwarantują terminową obsługę zwrotów, również przygotowują aktualne raporty z przyjęć towaru, które mają związek z reklamacjami i zwrotami. Zawsze dbają o to, by właściwie sprawdzić jakość towaru, jego stan, stan etykiet wszelkiego typu, a także opakowań.
Można także skorzystać z oferty usług dodatkowych, które najczęściej dotyczą odświeżania produktów lub ich utylizację.
Cały zakres usługowy jest zatem bardzo rozbudowany i zachęca wiele osób, ponieważ zdają sobie one sprawę, jak to jest na co dzień spełniać te wszystkie obowiązki samodzielnie lub z niewielką pomocą przy kilkunastu lub kilkudziesięciu przesyłkach.